Dondurma Fabrikası “Drancor“, 1996 yılında kurulan Moldova merkezli dondurma üreticisidir. Şirketin ana faaliyeti dondurma üretimi ve pazarlamasıdır. Ayrıca “Drancor” Srl hamur işi ve şekerleme ürünleri üretmektedir.

2013 yılında “Drancor” firmanın teknolojik donanım yenileme sürecine başlamıştır. Bu bağlamda şirket, AB standartlarına ve yönetmeliklerine uygun TEKNOLINE 9 üretimi için daha performanslı İtalyan ekipmanları satın almıştır.

“Drancor” Dondurma Fabrikası, yıllık 6000 ton üretim hacmi ve Moldova’ya özgü 85 çeşit çeşit dondurma çeşidi ile uzmanlaşmış bir fabrikadır. Fabrika Kişinev, Botanica bölgesinde bulunmaktadır.

Ekipman ve teknolojiler uluslararası standartları karşılamaktadır, dondurma İtalyan, Danimarka ve Alman Ekipmanlarında üretilmektedir, üretim süreci minimum servis personeli katkısı ile otomatikleştirilmiştir.

Çevre sorunlarına özel önem veren fabrika, modern bir arıtma tesisi ve kapalı su hazırlama modülü ile donatılmıştır.

Kullanılan hammadde ve dondurma bileşenleri üstün kaliteli üretiminde dünya liderleri olan firmalardan tedarik edilmektedir. Üretim teknolojisinde, ana bileşen olarak bitkisel yağlar kullanılır, dünya standartlarında “Loders Crocklaan” (NL), “Odo Nuova” (IT), “Aarhus Olies” (DN) ve Malezya’daki tedarikçilerden gibi  üreticilerden satın alınır.

Kakao tozu, hindistancevizi yağı, meyve dolguları, aromalar, emülgatörler gibi diğer ithal içerik maddelerinin tümü “Palsgaard” (Almanya), “Hahn” (Almanya) ve “KUK” (Çokuluslu) gibi şirketlerden satın alınmaktadır.

Fabrika ayrıca, çikolata ve renkli glaze üretimi için modern ekipmanlarla donatılmıştır. Üretimde sadece taze süt ve bol miktarda meyve ve meyve dolgulu dondurmalar için doğal meyve suları kullanılır.

Üretimimizin kalite güvenliği, üretim sürecinin her aşaması için numune oluşturmamızdan ve her yıl Almanya ve İtalya stajlarına katılan dondurma üretiminde uzman kalifiye teknoloji uzmanlarından oluşan çekirdek kadromuzdan gelmektedir.

Gurur duyduğumuz başarılarımız arasında, Aralık 1998 Paris’te düzenlenen “En İyi Yerel Üretici” yarışmasında fabrikamıza verilen “En Üst Düzey Yönetim” altın madalyası ve onur nişanı bulunmaktadır .

Şirketimize 22.12.1998 tarihinde Paris’te National Sanayi Teşvik Kuruluşu tarafından “Toamna de Aur” ödülü ve Yönetimi sebebiyle kurucumuz Sayın Vasile Drangoi’ye onur nişanı verilmiştir.

2014 yılında “Drancor” SRL, Ispanya’nın Madrid kentinde düzenlenen “Uluslararası Yiyecek ve İçecek Kalite Ödülü “nü kazanmıştır.